Portal ślubny , Portal Weselny , Ślub, Wesele, Panna Młoda, Pan młody, suknie ślubne, przyjęcie weselne

Życie bez miłości to czarodziejska latarnia bez światła. J. W. Goethe

Jak dobrać menu na wesele?

Odpowiednie menu na wesele jest często sercem niejednego przyjęcia i gwarancją niezapomnianej zabawy. Design potraw zyskuje coraz większe znaczenie, specjalistów w tym zakresie nie brakuje, dlaczego by więc tego nie wykorzystać na swoim ślubie?

menu na wesele

Oto co na ten temat mówi Matthew Peek: „Wybranie dobrego menu jest czymś więcej niż połączeniem pomysłów, kolorów czy smaków, a przede wszystkim staje się duszą każdego udanego przyjęcia. Wybór jedzenia mówi o nas więcej niż możemy sobie wyobrazić.

Jak więc dobrać właściwe menu?

Szczegóły

Często najmniejsze detale mogą przyciągnąć uwagę naszych gości i rozróżnić wspaniałe menu od tylko dobrego menu. Od świeżości składników poprzez talent kucharski, a kończąc na dekorowaniu – to wszystko wpływa na odbiór podanych dań.

Wyczucie

Różnorodność jest wskazana, ale z umiarem. Nie zapełniajcie talerza zestawem przeciwstawnych smaków.

Świeżość

Ta zasada wydaje się oczywista, ale niestety nie zawsze odpowiednio przestrzegana. Składniki  muszą być świeże. Nic nie jest w stanie wygrać z aromatem świeżości.

Wygląd

Mówi się, że człowiek je oczami. Sporo w tym prawdy. Warto przywiązać sporą uwagę to tego, jak serwowane są nasze danie. Liczy się wszystko: ułożenie potraw, zastawa czy dekoracje.

Obsługa

Obsługa jest niezwykle ważnym elementem i nie warto żałować na nią pieniędzy. Specjaliści w swoim fachu potrafią naprawdę zrobić różnicę. Warto wybierać pozytywny i tryskający energią zespół – przeniosą pozytywne fluidy na gości.

fot. Nicki Dugan Pogue, Trevor Turk źródło: flickr.com