Jak dobrać menu na wesele?

menu na wesele

Odpowiednie menu na wesele jest często sercem niejednego przyjęcia i gwarancją niezapomnianej zabawy. Design potraw zyskuje coraz większe znaczenie, specjalistów w tym zakresie nie brakuje, dlaczego by więc tego nie wykorzystać na swoim ślubie?

menu na wesele

Oto co na ten temat mówi Matthew Peek: „Wybranie dobrego menu jest czymś więcej niż połączeniem pomysłów, kolorów czy smaków, a przede wszystkim staje się duszą każdego udanego przyjęcia. Wybór jedzenia mówi o nas więcej niż możemy sobie wyobrazić.

Jak więc dobrać właściwe menu?

Szczegóły

Często najmniejsze detale mogą przyciągnąć uwagę naszych gości i rozróżnić wspaniałe menu od tylko dobrego menu. Od świeżości składników poprzez talent kucharski, a kończąc na dekorowaniu – to wszystko wpływa na odbiór podanych dań.

Wyczucie

Różnorodność jest wskazana, ale z umiarem. Nie zapełniajcie talerza zestawem przeciwstawnych smaków.

Świeżość

Ta zasada wydaje się oczywista, ale niestety nie zawsze odpowiednio przestrzegana. Składniki  muszą być świeże. Nic nie jest w stanie wygrać z aromatem świeżości.

Wygląd

Mówi się, że człowiek je oczami. Sporo w tym prawdy. Warto przywiązać sporą uwagę to tego, jak serwowane są nasze danie. Liczy się wszystko: ułożenie potraw, zastawa czy dekoracje.

Obsługa

Obsługa jest niezwykle ważnym elementem i nie warto żałować na nią pieniędzy. Specjaliści w swoim fachu potrafią naprawdę zrobić różnicę. Warto wybierać pozytywny i tryskający energią zespół – przeniosą pozytywne fluidy na gości.

fot. Nicki Dugan Pogue, Trevor Turk źródło: flickr.com