Coś niebieskiego dla pana młodego

coś niebieskiego dla pana młodego

coś niebieskiego dla pana młodegoZgodnie z tradycją , panna młoda powinna mieć coś niebieskiego w wyjątkowym dniu. Najczęściej jest to biżuteria, buty, albo akcesoria do włosów.

Alternatywą dla tego zwyczaju może być coś niebieskiego w stroju pana młodego. Coraz więcej mężczyzn na ślub zakłada niebieski, elegancki  garnitur, albo krawat.

niebieskie krawaty

Niebieskie garnitury zrobiły prawdziwą burzę w modzie ślubnej, stając się sposobem na podkreślenie osobowości w wytworny sposób. Pojawiły się różne odcienie niebieskiego, które nie przypominają wcale klasycznego, marynarskiego błękitu. Do tradycyjnego koloru dołączył szafirowy, chabrowy, odcień lapisu i błękit, a także chłodny, pastelowy jasnoniebieski odcień.

Dla par, które chcą bardziej subtelną formę „czegoś niebieskiego” poleca się dodatki, na przykład krawat, albo muszkę w tym kolorze. Jeżeli ślubny bukiet został wykonany z niebieskich kwiatów można poprosić o niebieskiego kwiatka do butonierki. Klasycznym, subtelnym sposobem na „coś niebieskiego” w stroju pana młodego są też spinki do mankietów i zegarki.