Butonierka do garnituru ślubnego

butonierka

Wybór odpowiedniego kwiatka do butonierki to ważne zadanie dla każdego pana młodego. Nie wszyscy mężczyźni hurraoptymistycznie podchodzą do propozycji dopasowania się do bukietu panny młodej i mają tendencje do oddawania się bardziej tradycyjnym rozwiązaniom, decydując się np. na klasyczną różę w jasnym odcieniu.

Jednakże, tak jak w wielu innych dziedzinach życia, także tutaj obserwuje się coraz częstsze odchodzenie od tradycji i wybieranie bardziej nowoczesnych opcji na zagospodarowanie tego specjalnego miejsca na klapie męskiej marynarki.

Wykwalifikowani projektanci doradzają panom młodym w jaki sposób połączyć charakter uroczystości czy podkreślić własną osobowość, wybierając stylową butonierkę. Jeśli ktoś chce zrezygnować z wykorzystania kwiatka, to może rozważyć same liście albo perły. Mężczyźni, którzy wybiorą jednak tradycyjnie różę, mogą zdecydować się na dodatkowy element, np. hortensję. W ten sposób uzyska się jeszcze większą elegancję.

Poniżej prezentujemy przykładowe zdjęcia zagospodarowania butonierek, innych aniżeli klasyczne białe róże. Warto poszukać inspiracji, aby nie być „jednym z wielu”. Przygotowując się do ślubu, jednego z najważniejszych dni w życiu, należy zadbać dosłownie o każdy szczegół. Tak jak panny młode z pewnością przywiązują dużą wagę do wyboru odpowiedniej broszki, tak panowie powinni robić z butonierką.

 butonierka  butonierka

fot. Tanya Hart, Ped Saunders, anthony kelly, Erik Gregg, Luca Sartoni; źródło flickr com