Portal ślubny , Portal Weselny , Ślub, Wesele, Panna Młoda, Pan młody, suknie ślubne, przyjęcie weselne

Życie bez miłości to czarodziejska latarnia bez światła. J. W. Goethe

Butonierka do garnituru ślubnego

Wybór odpowiedniego kwiatka do butonierki to ważne zadanie dla każdego pana młodego. Nie wszyscy mężczyźni hurraoptymistycznie podchodzą do propozycji dopasowania się do bukietu panny młodej i mają tendencje do oddawania się bardziej tradycyjnym rozwiązaniom, decydując się np. na klasyczną różę w jasnym odcieniu.

Jednakże, tak jak w wielu innych dziedzinach życia, także tutaj obserwuje się coraz częstsze odchodzenie od tradycji i wybieranie bardziej nowoczesnych opcji na zagospodarowanie tego specjalnego miejsca na klapie męskiej marynarki.

Wykwalifikowani projektanci doradzają panom młodym w jaki sposób połączyć charakter uroczystości czy podkreślić własną osobowość, wybierając stylową butonierkę. Jeśli ktoś chce zrezygnować z wykorzystania kwiatka, to może rozważyć same liście albo perły. Mężczyźni, którzy wybiorą jednak tradycyjnie różę, mogą zdecydować się na dodatkowy element, np. hortensję. W ten sposób uzyska się jeszcze większą elegancję.

Poniżej prezentujemy przykładowe zdjęcia zagospodarowania butonierek, innych aniżeli klasyczne białe róże. Warto poszukać inspiracji, aby nie być „jednym z wielu”. Przygotowując się do ślubu, jednego z najważniejszych dni w życiu, należy zadbać dosłownie o każdy szczegół. Tak jak panny młode z pewnością przywiązują dużą wagę do wyboru odpowiedniej broszki, tak panowie powinni robić z butonierką.

 butonierka  butonierka

fot. Tanya Hart, Ped Saunders, anthony kelly, Erik Gregg, Luca Sartoni; źródło flickr com