Biżuteria na ślub może poprawić nastrój panny młodej i sprawić, że poczuje się ona naprawdę wyjątkowo. Niestety często otrzymujemy zapytania dotyczące problemu ze ślubną biżuterią dlatego postaramy się w skrócie odpowiedzieć na najczęściej zadawane.
Mam bardzo wrażliwą skórę i jestem uczulona na większość metali. Czy istnieje jakiś hipoalergiczny metal, który mogę wykorzystać podczas ceremonii?
Większość metali wywołuje alergie z powodu zawartych w nich niklu oraz miedzi. Występują one przede wszystkim w metalach o niskiej jakości. Platyna czy żółte złoto nie powinny wywoływać reakcji alergicznych. Jednakże, jeżeli masz ograniczony budżet, to dobrym wyborem będzie dla Ciebie czysty tytan lub srebro.
Mamy niewielki budżet na ślub, ale nie chcę nosić podróbek, ponieważ mogą wywołać alergie i źle wyglądają na zdjęciach. Co robić?
Niektóre panny młode decydują się wypożyczyć ślubną biżuterię. Niektóre firmy same dostarczą Ci zamówione produkty, u innych niestety należy zjawić się osobiście. Oczywiście należy wpłacić kaucję, na wypadek gdybyś zgubiła lub zniszczyła biżuterię.
Mam dość okrągłą twarz. Jaki styl biżuterii będzie dla mnie najlepszy?
Unikaj wysokich naszyjników oraz „obroży”. Dłuższe naszyjniki przykują uwagę do obojczyków i dadzą iluzję dłuższej szyi oraz twarzy. Również kolczyki z ostrymi krawędziami oraz geometrycznymi kształtami mają tendencję do nadawania twarzy smuklejszego wyglądu.
Jestem bardzo wysoka i mam długą szyję. Jaki rodzaj biżuterii na ślub powinnam wybrać?
Długi kolczyki w stylu chandelier idealnie pasują do wysokich kobiet i równoważą proporcje. Jednakże bądź bardzo ostrożna przy wyborze kolczyków i uważaj, by nie zaplątywały się w Twoje włosy i nie zahaczały o suknię. Nie powinny być również zbyt ciężkie.
Jaki typ biżuterii jest odpowiedni dla drobnych panien młodych?
Unikajcie okazałych naszyjników, gdyż będą zbytnio przykuwały uwagę. Najlepiej sprawdzą się drobne naszyjniki oraz subtelne bransoletki.
Nasz ślub odbędzie się w ogrodzie. Jaka biżuteria będzie właściwa?
Dla mniej uroczystych ceremonii, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się tzw. bransoletki tenisowe, naszyjniki „matinee” czy wpinane kolczyki.
Jak dużo pieniędzy mój ukochany powinien wydać na pierścionek zaręczynowy?
Jedna z tradycji mówi, że pan młody powinien wydać od dwóch do czterech pensji na zakup pierścionka zaręczynowego dla swojej wybranki. „Tradycja” ta została jednak stworzona przez firmy jubilerskie podczas ich kampanii marketingowych i niekoniecznie trzeba jej ulegać. Jeśli wolicie więcej pieniędzy przeznaczyć na organizację ślubu czy podróż poślubną, to pierścionek zaręczynowy spokojnie może być tańszy. Koniec końców, raczej nikt poza wami nie pozna ceny.
fot. flickr com Parekh Cards