Obrączki ślubne – trendy

obrączki ślubne

Obrączki ślubne są bodajże najważniejszym materialnym symbolem małżeństwa i towarzyszą małżonkom do końca życia. Dlatego ich zakup jest jednym z kluczowych elementów podczas przygotowań do ślubu. Poniżej prezentujemy sześć trendów ostatnich lat w branży obrączek ślubnych.

Prostota znów w cenie

W poprzednich latach obrączki przyjmowały bardziej złożone kształty z ozdobami, ostatnio natomiast można zaobserwować wzmożone zainteresowanie po prostu gładkimi okręgami, które symbolizują wieczność małżeństwa.

Kolorowe kamienie

Coraz większą popularnością wśród panien młodych cieszą się obrączki, w których można umieścić jakiś kamień szlachetny, np. kamienie urodzinowe takie jak szmaragd, ametyst czy szafir są świetnym sposobem na spersonalizowanie obrączki.

obrączki ślubne złote

Udoskonalenie podczas rocznicy

Tradycyjnie obrączka ślubna powinna pozostać w niezmienionej postaci na zawsze, no ale nie wszyscy mają potrzebę wiernego respektowania tradycji. Niektóre pary młode decydują się na zwykłą obrączkę podczas ślubu, do której następnie można w dowolnym czasie – chociażby podczas ważnej rocznicy – dodać wybrany element.

Spersonalizowane obrączki ślubne

Przyjmuje się, że zarówno mężczyzna, jak i kobieta powinni posiadać identyczną obrączkę. Coraz więcej małżeństw decyduje się jednak odchodzić od tego zwyczaju i szuka kompromisu. Wybiera się element wspólny dla obu stron, np. wygrawerowany napis czy symbol, a reszta obrączki jest spersonalizowana, aby oddawać indywidualny styl oraz osobowość partnerów.

obrączki ślubne złote Apart

Mieszanka kolorów

Bardzo popularne są obrączki wykonane z materiałów o różnych barwach. Przykładowo, skomponowanie obrączki z rozmaitych odmian złota może nadać jej specjalnego znaczenia. Różowe złoto reprezentuje miłość, białe złoto przyjaźń, a żółte symbolizuje wierność oraz oddanie.

Obrączki vintage

W całym przemyśle ślubnym modny staje się styl vintage i trend ten nie ominął również obrączek.

fot. Jason Corey, Global Panorama, Apart

źródło: Flickr com, Apart