5 rad dla młodej pary – jak znaleźć idealny garnitur?

garnitur dla pana młodego

garnitur dla pana młodego

Przygotowaliśmy kilka porad dla pana młodego, żeby pomóc znaleźć odpowiedni garnitur. Dzięki temu wybór właściwego stroju nie powinien sprawić trudności. 

Po pierwsze, określ styl ślubnego przyjęcia. Podstawową zasadą przy wyborze garnituru jest dostosowanie stroju do charakteru ślubnego przyjęcia. Pomyśl o miejscu i czasie wesela. Jeżeli jest on zaplanowany na dzień i w niezbyt eleganckim plenerze sprawdzi się garnitur w jasnym kolorze (np. Burberry London Stirling Sport Coat, Slubbed Fedora, Cole Haan Chukka Boot, Denim Button Front Vest, Plaid Bow Tie, English Silk Tie). Jeżeli ślub zaplanowano na wieczór, a weselne przyjęcie odbędzie się np. w wyrafinowanej restauracji lub domu weselnym, lepiej wybierz coś bardziej formalnego. Proponujemy smoking, albo garnitur w ciemnej barwie (np. Regent Fit Seersucker Tuxedo, Black Patent Lace-Up Shoes, Gold and White Hand Painted Enamel Cuff Links, Satin Square End Self-Tie Bow Tie, Regent Fit Tuxedo Jacket).

Druga porada jest skierowana bardziej do panien młodych niż do ich partnerów. Jeżeli pomagasz przyszłemu mężowi w wyborze garnitury miej na uwadze swoją suknię ślubną. Pamiętaj, że stroje państwa młodych powinny do siebie pasować. Nie musisz pokazywać narzeczonemu swojej sukni ślubnej. Możesz jednak odpowiednio mu doradzić.

Po trzecie, trzeba uwzględnić warunki atmosferyczne. Nie ma nic gorszego niż dyskomfort spowodowany nieodpowiednim dobraniem stroju do pory roku. Wesele zaplanowano na zimę? Odpowiednie będą takie materiały, jak tweed, albo wełna. Jeżeli wielki dzień przypada latem proponujemy raczej lekki, lniany garnitur.

Czy pan młody będzie nosił garnitur także na inne okazje? Warto odpowiedzieć sobie na to pytanie. Prawda jest taka, że suknia ślubna to strój „na jedno wyjście”, ale garnitur czy smoking mogą się przydać także jako stroje wyjściowe na wesele u rodziny lub znajomych, albo inne tego typu okazje. Nie każdy smoking będzie „wielokrotnego użytku”. Jeżeli pan młody zamierza kupić garnitur na lata, nie powinien na nim oszczędzać.

Ostatnia rada brzmi: dobrej zabawy! Wesela są stresujące i czasami mamy wrażenie, że każdy szczegół musi być perfekcyjny. Być może, ale za 50 lat to jaki pan młody miał krawat, buty, czy smoking nie będzie miało żadnego znaczenia.

fot. Irina Dolzhenkova źródło: flickr.com