Jak wybrać zespół na wesele?

zespół na wesele

Zespół na wesele jest jednym z kluczowych aspektów, jeżeli chodzi zapewnienie niezapomnianej atmosfery na przyjęciu. Dobrzy muzycy potrafią rozkręcić każdą imprezę i zagwarantować udaną zabawę wszystkim gościom. Z kolei nietrafiony wybór może okazać się fatalny w skutkach.

Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, które mogą pomóc w poszukiwaniu idealnych muzyków na wesele.

Dowiedzcie się, czy wokalista zespołu jest uniwersalny i dobrze odnajduje się w utworach z różnych gatunków muzycznych. Dodatkowo, jeżeli nie chcecie słyszeć kobiety śpiewającej Michaela Jacksona lub mężczyzny naśladującego Lady Gagę, zatrudnijcie zespół, który będzie miał wokalistów obu płci.

Należy także zadbać, by muzycy pasowali do charakteru wesela, jaki sobie wymarzyliście. Jeżeli chcecie utrzymać je w eleganckim stylu, wtedy lepszy będzie zespół specjalizujący się w muzyce klasycznej, jazzowej aniżeli w disco polo czy pop. W dużej mierze zespół będzie tworzył atmosferę uroczystości, więc musi być spójny z przyjętą koncepcją.

Warto zasięgnąć także paru informacji o muzykach. Kiedy zespół został założony, jak długo obecni członkowie razem grają oraz czy specjalizują się w weselach. Warto poprosić o referencje i spytać o opinie poprzednich klientów: czy muzycy zjawili się na czas, jakie mieli podejście do pracy, czy nie robili żadnych problemów. Atmosfera współpracy jest niezwykle ważna, szkoda tracić nerwy na zespoły, z którymi trudno jest się dogadać.

Zastanówcie się również, czy w sali swobodnie znajdzie się miejsce dla zatrudnionych muzyków. Mniejsze zespoły nie potrzebują zbyt wiele miejsca, ale u większych sporo przestrzeni może zająć sprzęt i instrumenty.

Fotografia przedstawia obraz niemieckiego malarza Adolfa Friedricha Erdmanna Menzel’a

Exit mobile version