Wywiad z Herve Moreau – dyrektorem kreatywnym Pronovias

Pronovias wywiad z

Poniżej prezentujemy wywiad, jakiego udzielił dyrektor kreatywny Pronovias, producenta sukien ślubnych,na temat najnowszej kolekcji firmy.

Jaki styl doradziłbyś nieśmiałym pannom młodym, aby poczuły się pewniej?

Myślę, że niezwykle istotne jest, aby suknia ślubna pasowała do osobowości panny młodej – to sposób, aby poczuła się pewniej. Najważniejsze jest, aby po prostu cały czas czuła się komfortowo. Musimy myśleć o uczuciach i emocjach, które ją tego dnia otaczają i sprawić, by nie musiała się zbytnio martwić o suknię ślubną i ogólnie swoją prezencję. Trzeba pozwolić, aby mogła być sobą.

Jak brytyjska panna młoda różni się od tych z innych krajów?

Brytyjski styl od zawsze był znany z tej elegancji i klasycznej natury, które odnoszą się do królewskiej tradycji. Jednakże w dzisiejszych czasach, dobrze znane są także miejskie nowoczesne trendy cool. Brytyjskie panny młode gustują w różnych stylach. Z jednej strony mamy klasyczne romantyczne suknie ślubne, natomiast z drugiej strony popularne są również suknie z efektem tatuażu.

Jakie kreacje według Ciebie najbardziej spodobają się brytyjskim pannom młodym?

Jednym z głównych materiałów wykorzystanym w tej kolekcji jest krepa, ale świeżości dodają także szyfon oraz tafta. Standardowo użyliśmy też koronki, która staje się naszym znakiem rozpoznawczym. Do każdej naszej sukni podchodzimy indywidualnie i staramy się nadać jej unikalny charakter. Kreacje tworzone są krok po kroku w naszym studio w Barcelonie, gdzie każdy detal jest dokładnie dopasowywany. Wśród brytyjskich panien młodych dużym powodzeniem może się cieszyć design ‘New Vintage’.

Jak wyobrażasz sobie nowoczesną kobietę?

Wykorzystanie krepy stanowi jeden z najsilniejszych trendów w naszych nowych kreacjach. Suknie pełne elegancji z nowoczesnymi akcentami podkreślają figurę panny młodej. Kombinacja krepy i koronki bardzo mi się podoba, włączając w to suknię, którą podczas ostatniego pokazu włożyła Irina Shayk. Jednakże, tak jak wspomniałem wcześniej, perfekcyjną suknią jest taka, która sprawia, że panna młoda czuje się komfortowo, elegancko, trendy i szczęśliwie.

Jaka inspiracja stoi za tą kolekcją?

Le Ciel (po francusku: niebo) to nazwa, która reprezentuje najnowszą kolekcję. Zainspirowana przez magię gwiaździstej nocy, świeci swoim własnym światłem, kiedy podczas dni ślubu marzenia stają się rzeczywistością. Innowacyjny haft tworzy nowe kształty, wzory oraz kolory: pióra, jedwab i szmaragdy przewijają się przez całą kolekcję, czyniąc każdą kreację delikatną i kobiecą.

Jak ta kolekcja różni się od Twoich poprzednich?

W dzisiejszych czasach dziewczyny wiedzą, czego chcą. Mają nowe ikony: pewne siebie, seksowne oraz zmysłowe kobiety. Niekoniecznie więc pragną wyglądać jak księżniczki. Dlatego też, dokonaliśmy pewnej reinterpretacji, wciąż jednak oferując tzw. suknie balowe. Chcieliśmy utrzymać romantyczny i klasyczny styl, wprowadzając jednocześnie więcej nowoczesnych i innowacyjnych akcentów, dając tym samym mnóstwo możliwości. Pozwoli to pannom młodym z całego świata identyfikować się z naszą kolekcją.

Exit mobile version