Wesele – zimowe inspiracje

zimowe inspiracje
zimowe inspiracje
Ślub i wesele to jedne z najpiękniejszych momentów w życiu każdej Młodej Pary. Choć wiele osób planuje je w okresie wakacyjnym licząc na dobrą pogodę, sezon zimowy z roku na rok zyskuje na popularności. Jakie są podstawowe zalety wesela zorganizowanego w grudniu, styczniu, lutym lub marcu? Warto pamiętać, że sala weselna może być przepięknie przystrojona, zgodnie z panującą porą roku. Ponadto, w kwestii wolnych terminów nie ma tak dużego oblężenia jak w przypadku najbardziej popularnych miesięcy w roku, czyli maja, czerwca, lipca, sierpnia i września.

 

Sala weselna – zimowe inspiracje

Młode Pary, które nie chcą czekać rok, dwa a niejednokrotnie nawet trzy lata na wolny termin, coraz częściej decydują się na ślub i wesele w okresie zimowym. W przypadku uroczystości przypadających na mroźną porę roku, niezwykle istotny jest odpowiedni wybór dekoracji. Na czym warto się skupić?

  • Nie tylko wystrój sali, ale przede wszystkim dodatki powinny nawiązywać do zimy. Bukiet Panny Młodej może być skomponowany m.in. z szyszek i gałązek z drzew iglastych. Całość można oprószyć sztucznym śniegiem, aby jeszcze lepiej podkreślić wyjątkowy klimat zimy.
  • Nie ma piękniejszej sesji ślubnej niż ta przeprowadzona pośród ośnieżonych drzew. Profesjonalny fotograf z pewnością podoła zadaniu i wykona oryginalne zdjęcia na tle śnieżnej aury. Podczas trwania sesji, należy pamiętać o odpowiednim ubraniu. O ile w przypadku Pana Młodego wybór jest oczywisty, czyli wełniany długi płaszcz, o tyle Pani Młoda ma do wyboru kilka możliwości. Podczas mrozu, szczególnie polecane jest futerko, najlepiej w jasnym kolorze, np. ecru lub zupełnie białym. Nie obędzie się również bez rękawiczek i ciepłych butów. Sesję ślubną w zimę warto zaplanować w taki sposób, aby w jej trakcie można było się ogrzać np. w samochodzie lub w pobliskim budynku.
  • Sala weselna podczas mniej obleganego sezonu zimowego może być bardzo oryginalnie przystrojona. Wiosenne i jesienne aranżacje są do siebie zazwyczaj bardzo podobne, natomiast wystrój sali inspirowany zimą, z pewnością zaskoczy wszystkich gości. Podczas wykonywania dekoracji tego typu, nieoceniony jest wspomniany wcześniej sztuczny śnieg, który świetnie prezentuje się na wszystkich wiązankach wykonanych z gałązek drzew iglastych.

Zalety ślubu w sezonie zimowym

Sala weselna w okresie zimowym niejednokrotnie jest nieco tańsza niż w szczytowym okresie letnim. To dobra wiadomość dla wszystkich par, które chcą zaoszczędzić na wynajmie. Kolejną zaletą jest mniejsze prawdopodobieństwo, iż zaproszeni goście weselni nie przyjmą zaproszenia. W szczycie sezonu, wiele osób otrzymuje nawet kilka zaproszeń na wesele i niestety nie jest w stanie być na wszystkich uroczystościach. W okresie zimowym zdecydowana większość gości nie ma zaplanowanych żadnych uroczystości weselnych, dlatego szansa, że zaszczycą swoją obecnością Parę Młodą jest bardzo duża. Kolejną zaletą ślubu w sezonie zimowym jest większa dyspozycyjność zespołów muzycznych, które również mogą oferować bardziej atrakcyjne oferty niż w okresie wiosenno-letnim. Wesele zimą, niejednokrotnie oznacza podróż poślubną właśnie o tej porze. O ile w Europie trudno znaleźć miejsce, w którym można wygrzewać się na plaży, o tyle w Azji właśnie zaczyna się sezon turystyczny. Egzotyczna wyprawa z pewnością na długo zostanie w pamięci Pary Młodej i będzie świetną odskocznią od minusowych temperatur panujących w Polsce.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości Hotelu Astra z Poznania.