Ślubny make-up to nie wszystko – zabiegi upiększające dla panny młodej

Ślubny make-up to nie wszystko

Ślubny make-up to nie wszystko

Warto przygotować skórę do jednego z najważniejszych dni w życiu kobiety. Odpowiedni make up jedynie podkreśli jej naturalne piękno. Z drugiej strony, trudno jest ukryć mankamenty cery za pomocą naturalnego makijażu. O odpowiednich zabiegach kosmetycznych poprawiających wygląd skóry warto pomyśleć już około roku przed weselem.

Panny młode zwykle decydują się na wykonanie zabiegów kosmetycznych przy użyciu kwasów oraz innych zabiegów złuszczających. Powodują one złuszczenie naskórka, poprawę odżywienia skóry oraz pobudzenie odnowy komórkowej. W rezultacie dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, co pozwala na uzyskanie młodszego wyglądu skóry. Wybór konkretnego zabiegu, ilości zabiegów w serii i terminów ich wykonania warto skonsultować z kosmetologiem.

Mikrodermabrazja diamentowa

Jako rodzaj peelingu mechanicznego, mikrodermabrazja diamentowa pozwala na usunięcie zrogowaciałych warstw naskórka. Diamentowa mikrodermabrazja może jednak pozostawiać zaczerwienienie i spowodować lekkie złuszczanie naskórka.

Poza tym, efekty zabiegu są w pełni widoczne po upływie około miesiąca od zakończenia serii zabiegów. Dlatego z tym zabiegiem nie warto zwlekać do ostatniej chwili. Zabieg powoduje wygładzenie płytkich zmarszczek, zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, wygładzenie i oczyszczenie skóry.

Mezoterapia igłowa

W odróżnieniu od mikrodermabrazji diamentowej, mezoterapia igłowa jest bardziej bolesna i inwazyjna dla skóry. Mikrodermabrazja diamentowa polega na ścieraniu zrogowaciałej warstwy naskórka za pomocą diamentowej głowicy. Natomiast mezoterapia igłowa polega na ostrzykiwaniu skóry odżywczymi preparatami przygotowanymi na bazie kwasu hialuronowego oraz witamin – A, C i E.

W skład preparatów wykorzystywanych do wykonania mezoterapii igłowej wchodzą również ekstrakty z zielonej herbaty i alg morskich. Mezoterapia igłowa przynosi podobne efekty do mikrodermabrazji diamentowej, jednakże jest bardziej skuteczna w zwalczaniu oznak starzenia się skóry. Serię zabiegów tego typu należy przeprowadzić najpóźniej na 3 miesiące przed weselem, aby skóra zdążyła się zregenerować.

Nanoterapia i mezoterapia mikroigłowa

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się takie zabiegi, jak mezoterapia mikroigłowa i nanoterapia. Do ich wykonania jest wykorzystywane urządzenie NanoFrax, które poprzez wykonanie mikronakłuć za pomocą tytanowych igieł umożliwia zaaplikowanie substancji aktywnych w głąb skóry właściwej. W rezultacie komórki skóry zostają pobudzone i skóra produkuje nowe włókna kolagenowe.

Zabiegi z wykorzystaniem urządzenia NanoFrax powodują zagęszczenie i pogrubienie skóry, zredukowanie zmarszczek, blizn i rozstępów oraz intensywne zregenerowanie i odżywienie skóry. Zabieg ten można wykonać nawet na około 2 tygodnie przed weselem, jeżeli kosmetolog stwierdzi, że nie ma ku temu przeciwwskazań. Zabieg jest bezbolesny i nie powoduje intensywnego zaczerwienienia skóry.

Zabiegi złuszczające na bazie kwasów

Peelingi kosmetyczne na bazie kwasów różnią się pod względem intensywności działania. Niektóre zabiegi oddziałują wyłącznie na naskórek, inne zaś wpływają także na wierzchnią i głębszą warstwą skóry właściwej. Peelingi na bazie kwasów poprzez złuszczenie zrogowaciałego naskórka pobudzają regenerację komórek skóry redukując przebarwienia. Jednocześnie, podczas tego typu zabiegów dochodzi do aktywnego odżywienia skóry. Po wykonaniu peelingu kosmetolog wykonuje odżywczą maskę, która dostarcza skórze witamin i innych substancji odżywczych.

Warto z odpowiednim wyprzedzeniem zadbać o skórę i omówić z kosmetyczką zakres planowanych zabiegów i ich harmonogram. Należy pamiętać o tym, że nie wszystkie z zabiegów mogą być wykonywane przez cały rok, a niektóre wymagają wykonania ich w serii, co warto uwzględnić w swoim budżecie. Przedwczesne rozpoczęcie dbania o skórę nigdy nie jest błędem, w odróżnieniu od rozpoczęcia zabiegów zbyt późno. Wówczas efekty mogą być niezbyt satysfakcjonujące.

Exit mobile version