Zespół na ślub – najczęściej zadawane pytania

Zespół na ślub

Zespół na ślub przygotowuje ciekawe aranżacje znanych przebojów i sprawia, że wszyscy się dobrze bawią. Coraz częściej młode pary zastanawiają się nad wynajęciem profesjonalnego zespołu muzycznego na wesele.

Jak duży budżet powinien zostać przeznaczony na kwestie muzyczne?

Wielu ekspertów rekomenduje przeznaczenie na muzykę około 10% całkowitego budżetu na ślub i wesele. W kwocie tej powinna znaleźć się opłata za wypożyczenie/kupno potrzebnego sprzętu oraz wynagrodzenie dla DJ-a/zespołu.

Kiedy powinniśmy zarezerwować DJa/zespół?

Najlepszych artystów powinno rezerwować się ze znacznym wyprzedzeniem, gdyż mają oni bardzo napięty terminarz. Najlepiej zrobić to 8-12 miesięcy przed uroczystością.

Czy zespół przynosi swoje jedzenie?

Zazwyczaj nie. Nie trzeba zapraszać członków zespołu, aby siadali przy jednym stole ze wszystkimi, ale warto zapewnić im chociażby proste posiłki specjalnie przygotowane dla nich. Głodny muzyk, to gorszy muzyk. Wiele firm cateringowych ma w ofercie dania specjalnie przyrządzane pod kątem zespołów.

Jakie najważniejsze czynniki należy rozważyć, wybierając muzykę weselną?

Przede wszystkim oboje powinniście uwielbiać puszczane piosenki – to po pierwsze. Po drugie muzyka powinna być w miarę spójna z charakterem uroczystości – walc wiedeński poprzedzony rapem może spowodować pewne zamieszanie. Na weselu prawdopodobnie będą bawić się różne pokolenia i warto zadbać, aby serwowaną muzykę podzielić w taki sposób, by każdy znalazł coś dla siebie.

Jeśli jako pierwszy taniec wybraliśmy tradycyjnego walca, to czy do końca uroczystości musi lecieć klasyczna muzyka?

Niekoniecznie. Pierwszy taniec jest weselną tradycją, która nie musi warunkować przebiegu całej uroczystości.

Jaki rodzaj muzyki powinien być grany podczas pierwszego tańca?

To zależy od was. Często jest to muzyka klasyczna, ale coraz częściej spotyka się pary tańczące do bardziej współczesnej muzyki. Wiele par tańczy do utworu, który określają jako „ich piosenka”. Czasem spotyka się także mix kilku utworów i pod tym kątem tworzony jest układ taneczny.

Jaką piosenkę wybrać do tańca ojciec-córka, matka-syn?

Spróbujcie znaleźć utwór, którego symbolika odnosi się do miłości na linii rodzic-dziecko, ale też wszelkie inne sentymentalne piosenki świetnie nadają się do tego tańca.

Czy zespół lub DJ powinni przynieść na wesele swój sprzęt?

To jest kwestia do dogadania. Niektóre lokale weselne same zapewniają potrzebny sprzęt, ale może się zdarzyć, że muzycy nie będą chcieli grać na cudzych instrumentach. Podobnie DJ może preferować pracę na swoim sprzęcie.

fot. flickr com autor: Tim Pierce