Minimalizm i prostota – weselne trendy 2020

zaproszenia ślubne
Po latach przepychu powoli zmieniają się trendy zarówno modowe jak i wnętrzarskie. Minimalizm i prostota są obecnie najbardziej wybijającym się trendem także w modzie ślubnej. Obecnie wesele w stylu minimalistycznym jest jednym z najczęściej wybieranych. Proste dodatki oraz wnętrza urzekają niejedną osobę.

Po latach przepychu powoli zmieniają się trendy zarówno modowe jak i wnętrzarskie. Minimalizm i prostota są obecnie najbardziej wybijającym się trendem także w modzie ślubnej. Obecnie wesele w stylu minimalistycznym jest jednym z najczęściej wybieranych. Proste dodatki oraz wnętrza urzekają niejedną osobę.

Zacznijmy od wnętrza

Wesela w stylu boho owładnęły świat ślubnych trendów już w ubiegłym roku. Proste, bardzo często drewniane wnętrza z naturalnymi dodatkami nie tylko są bardzo eko, ale też prezentują się bardzo dobrze. Odchodzi się od złota i przepychu, na rzecz bardziej naturalnych kolorów i dodatków. Stoły są zdobione prostymi kompozycjami kwiatów i zieleni, bardzo często są wykorzystywane gałązki choinek. Świetnie prezentują się z naturalnym szkłem oraz kompozycjami świec. Nie więc dziwnego, że w dobie mody na bycie eko, wesele w stylu minimalistycznym zachwyciło wiele par, które stoją przed dylematem wyboru tematu wiodącego przyjęcia. Coraz chętniej wybierane na uroczystością są także plenery. Ślub w cudnym ogrodzie na pewno utkwi w pamięci na długo.

Prostota tkwi w szczegółach

Skoro minimalizm to i minimalistyczne zaproszenia na ślub. Tu wybór jest naprawdę duży, zaczynając od możliwości zainspirowania się gotowymi jakie znajdziemy w internecie, poprzez samodzielne ich przygotowanie. Bardzo często surowe i minimalistyczne zaproszenia na ślub są w naturalnych barwach i wykonane z materiałów zgodnych ze stylem eko. Znajdziemy tak nie tylko naturalny papier, ale także wstążki czy sznurki oraz modną, głęboką zieleń. Całość prezentuje się naprawdę imponująco. Takie zaproszenia są najlepszym dowodem na to, że proste zaproszenia na ślub nie muszą być nudne.

 Kreatywność w minimalizmie jest niczym nieograniczona. Materiały takie jak len, stal, cement i beton będą stanowiły świetne dekoracje i tła weselne. Drewno oraz szkło, bawełna, a także akcenty bieli i szarości podkreślą niejedno wnętrze i niejedną stylizację.

 Minimalistyczne prezenty dla gości

Skoro minimalizm to pełną parą. Warto także pomyśleć o upominkach dla gości. I tu z pomocą przyjdzie minimalizm. Małe naturalne mydełka, aromatyczne herbaty czy naturalne wypieki w ładnym opakowaniu na pewno ucieszą gości.

Choć wydawać się mogło, że bogato zdobiona sala weselna nie wyjdzie nigdy z mody, wesele w minimalistycznym stylu jest coraz bardziej popularne. Chętnie wybieramy klimatyczne miejsca, drewniane konstrukcje czy małe agroturystyki. Proste zaproszenia na ślub są świetnym pomysłem, żeby zaakcentować klimat naszej uroczystości. Warto postawić na naturalne dodatki oraz ozdoby, które nie tylko nie przyćmią, ale dodadzą uroku Młodej Parze, a to przecież ona jest najważniejsza w tym dniu. Samodzielne przygotowanie większości ozdób i dekoracji sprawia także, że nie tylko możemy sporo zaoszczędzić, ale widok własnoręcznie przystrojonego wnętrza z pewnością da nam wiele satysfakcji. Jeśli więc szukamy inspiracji na własne przyjęcie, warto zastanowić się nad tą opcją.