Jakie męskie buty do marynarki wybrać w zależności od okazji?

Brilu.
 

Marynarka zawsze traktowana jest przez mężczyzn jako elegancki element ubrania. Sprawia, że ubrany w nią mężczyzna czuje się pewniej, jest traktowany poważniej i nawet w przypadku zestawu koordynowanego, gdy ma na sobie spodnie innego rodzaju niż marynarka, prezentuje się doskonale. Ale jakie obuwie dobrać do marynarki? To zawsze problem. Dlatego podpowiadamy!

Okazja podpowie ci, jakie buty dopasować do marynarki

Dawniej marynarki zakładało się do koszuli, spodni w kant i eleganckich półbutów. Dziś moda pozwala na znacznie więcej. To już codzienność, że wokół nas pojawiają się mężczyźni w marynarce narzuconej na T-shirt lub golf. Dodatkowo, do marynarek coraz częściej zakłada się dżinsowe spodnie – a nawet jeśli nie dżinsowe, to również nie klasyczne spodnie garniturowe w kant.

Co to oznacza dla butów? Oczywiście, również one nie muszą być już półbutami. Jak jednak zdecydować, które z nich założyć? Najlepiej będzie kierować się prostą zasadą: jeśli okazja jest oficjalna i zakładamy pełny garnitur z koszulą, wówczas najlepsze buty to klasyczne buty wizytowe. Jeśli jednak okazja nie jest formalna, spodnie to dżinsy, a zamiast koszuli pojawi się T-shirt, lepsze będą mniej formalne buty. Mokasyny i sztyblety latem, trzewiki za kostkę zimą, a buty sportowe o jednolitym kolorze w porach przejściowych będą doskonałe!

Kolor marynarki a kolor obuwia

Kolejna ważna kwestia poza stylizacją to oczywiście kolorystyka. Marynarki mają dziś naprawdę wiele kolorów. Mężczyźni wciąż chętnie sięgają po klasyczne modele w kolorze czarnym, szarym i granatowym, ale… coraz częściej wybierają też nietypowe barwy, na przykład zielony, bordowy czy beżowy. Zobaczmy zatem, jak dopasować kolor marynarki do koloru butów.

  • Do granatowej marynarki świetnie pasują brązowe buty, przy czym latem warto wybrać modele w jasnym odcieniu, nawet rude. Z kolei na zimę lepsze będą ciemniejsze barwy. Dodatkowo, jeśli chcesz zaprezentować się jeszcze bardziej nonszalancko, do granatowej marynarki dodaj białe obuwie sportowe.
  • Do szarej marynarki pasują niemal wszystkie kolory butów. Zacznij od zestawień z szarym obuwiem w innej tonacji, na przykład wpadającej w niebieski. Możesz też postawić na granatowe, brązowe lub czarne buty – również sportowe. Ciekawie zaprezentują się również buty bordowe, których wiele modeli znajdziesz w sklepie Brilu.
  • Do jasnych marynarek (np. beżowych) warto dodać buty w zbliżonym odcieniu, na przykład piaskowe, koniakowe lub rude. Jeśli jednak wolisz ciemniejsze modele, podobnie jak wcześniej możesz postawić na kontrast i wykorzystać ciemny brąz lub granat.

Materiał wykonania

Bardzo ważną cechą butów dopasowanych do marynarki jest też materiał, z jakiego zostały wykonane. Oczywiście, możesz postawić na skórę licową, która zawsze wygląda świetnie. Jednak obecnie w modzie są także inne rodzaje cholewek: na przykład zamszowe lub z nowoczesnych materiałów, zwłaszcza w przypadku butów casualowych i sportowych, które dopasowywane są do marynarek i dżinsów.

fot. materiały prasowe