Jaki wybrać styl obrączki ślubnej, klasyczny czy nowoczesny?

obrączki ślubne

obrączki ślubne

Branża ślubna bardzo prężnie się rozwija na polskim rynku. Narzeczeni aranżujący swoją uroczystość poszukują odpowiedniej sali weselnej, oprawy muzycznej, sukni ślubnej i garnituru, atrakcji i dodatków oraz tego, co będzie symbolizowało ich związek – obrączek ślubnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przyszłych par młodych, rynek oferuje bardzo bogaty wybór obrączek, poczynając od klasycznych, przez bardzo ozdobne do wyjątkowo nowoczesnych. Decyzja dotycząca wyboru obrączek może być bardzo trudna.

Obrączki tradycyjne

Najbardziej klasyczne obrączki ślubne wykonane są z żółtego złota i nie posiadają żadnych ozdób, co oznacza, że obrączka damska i męska są identyczne – poza rozmiarem. Na takie rozwiązanie można się zdecydować, jeżeli narzeczeni preferują styl klasyczny i lubią żółte złoto. Złote obrączki nigdy nie wyjdą z mody, nigdy się nie znudzą, a w dodatku złoto bardzo łatwo przetopić – jeżeli narzeczeni posiadają swój kruszec, który otrzymali od rodziny, mogą powierzyć go złotnikowi, który następnie z niego wykona obrączki dla pary młodej.

Jeżeli nowożeńcy zainteresowani są wzbogaceniem lub uszlachetnieniem swoich obrączek, mogą zdecydować się na zastąpienie żółtego złota białym lub różowym – lub kombinacją wszystkich trzech stopów. Bardzo eleganckie są również obrączki platynowe, charakteryzujące się wysokim połyskiem. Dodatkowo, platyna jest wyjątkowo hipoalergiczna i nie śniedzieje.

Kolejnym krokiem w stronę nowoczesności, jest zakuwanie kamieni szlachetnych w damskie obrączki. Najpopularniejsze są brylanty, natomiast można się spotkać z kamieniami kolorowymi oraz z tańszymi cyrkoniami. Obrączki ślubne z kamieniami szlachetnymi przyciągają wzrok, przełamują stateczną klasykę złota i nadają charakteru. To bardzo eleganckie i luksusowe połączenie tradycji i nowoczesności, polecane osobom, które nie mogą się zdecydować między tymi dwoma różnymi stylami.

Obrączki nowoczesne

Nietuzinkowi, oryginalni narzeczeni szukają dla siebie czegoś innego, wyróżniającego się z natłoku identycznych złotych obrączek. Dla nich świetnym rozwiązaniem będzie zakup obrączek tytanowych lub wolframowych, coraz szerzej dostępnych w bardzo przystępnych cenach. Rozmiaru takich obrączek nie da się zmienić – tak jak przetopić można obrączki złote. Zarówno tytan, jak i węglik wolframu są wyjątkowo twardymi, odpornymi na zarysowania substancjami, wobec czego wykonane z nich obrączki ślubne są solidne i trwałe.

Interesujący jest również kolor obrączek tytanowych i wolframowych. Poza odcieniami szarości i srebra, obrączki wykonane z tytanu lub wolframu występują również w kolorze czarnym – fantastycznie przełamuje to klasykę żółtego złota. Zdarzają się również modele obrączek łączące te dwa metale.

W te modernistyczne obrączki również można zakuć kamienie szlachetne, co nadaje im subtelności i elegancji, z której zwykle są odarte na rzecz swojego oryginalnego, niepowtarzalnego charakteru. W tytanie i węgliku wolframu zwykle spotyka się zakute cyrkonie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać brylanty. Nowoczesne obrączki powinny zostać wybrane, jeżeli stoi to w parze z charakterem nowożeńców.