Noc poślubna jest najważniejszą nocą w życiu dla osób, które postanowiły wcześniej zaczekać do ślubu z tymi sprawami. Jest też ważna dla tych par, które pierwsze doświadczenia mają już za sobą, ale chcą by noc poślubna była dla nich wyjątkowa.
Z punktu widzenia mężczyzny jako przygotowanie do nocy poślubnej wystarczy prysznic, dobry dezodorant i zgrabna bielizna. Zupełnie inaczej zapatrują się na to panie. Dlatego przed tą ważną nocą poddają ciało wielu zabiegom po to by w tej ważnej chwili było po prostu idealne.
Do najważniejszych i najpopularniejszych zabiegów stosowanych przed weselem przez panny młode należy depilacja – czyli usuwanie zbędnego owłosienia.
Są miejsca na ciele kobiety, gdzie nawet najmniejsze owłosienie nie jest wskazane. Niestety włoski lubią pojawiać się natarczywie gdzieniegdzie i regularnie wyprowadzać z równowagi. Przycinanie nożyczkami czy golenie maszynką jest zabiegiem raczej krótkotrwałym, gdyż nieproszeni goście prędko odrastają i są mocniejsi.
Na szczęście najnowsza technologia pozwala bardzo dobrze poradzić sobie z tym problemem.Najpopularniejszymi technikami są laser oraz IPL (jest to skrót od angielskiego Intense Pulse Light). Obie metody są dosyć zbliżone i często ze sobą mylone lub utożsamiane, w rzeczywistości jednak stanowią dwa różne zabiegi.
Technika laserowa wykorzystuje mocno skoncentrowaną wiązkę światła. Z kolei przy metodzie IPL zakres światła jest znacznie szerszy, dzięki czemu sposób ten jest szybszy. Przy obu zabiegach wysyła się intensywną energię świetlną, która skierowana jest na mieszki włosowe. Światło przemienia się w ciepło i pochłaniane jest przez mieszki, co w konsekwencji powoduje zatrzymanie wzrostu owłosienia. Włosy rosną cyklicznie, dlatego też konieczne jest kilka sesji naświetlania, aby zabiegi długoterminowo były skuteczne.
Nie każdy jest dobrym kandydatem do poddania się laserowym zabiegom. Dużo zależy od koloru owłosienia oraz typu skóry. Ciemne włosy są łatwiejsze do usuwania, jako że mają więcej pigmentu i absorbują więcej światła. Znacznie trudniej jest w przypadku siwego i rudego owłosienia, tutaj techniki laserowe mogą nie przynosić pożądanych rezultatów.
Jeżeli chodzi o skórę, to sytuacja jest odwrotna. Jasna skóra jest bardziej podatna na działanie laserów niż ciemna. Idealnym połączeniem jest jasna karnacja oraz ciemne włosy – wtedy zabiegi będą najskuteczniejsze.
Wyróżnić można kilka grup ludzi, którzy szczególnie powinni unikać metod laserowych oraz IPL:
• Osoby z nadwrażliwością na światło,
• Epileptycy oraz diabetycy,
• Osoby uczulone na światło,
• Kobiety w ciąży,
• Chorzy na opryszczkę.
Czy to bezpieczne? Oba zabiegi są rozpatrywane jako bezpieczne, jeżeli wykonywane są przez profesjonalistów i w odpowiednich warunkach, aczkolwiek w niektórych przypadkach mogą wiązać się ze skutkami ubocznymi. Skóra posiada melaninę, toteż zwłaszcza osoby z ciemną karnacją mogą mieć problemy z bąblami czy oparzeniami. Przed skorzystaniem z laserowych metod nasza skóra powinna być oceniona przed specjalistę. Wtedy ustala się właściwy plan zabiegów, który pozwoli uniknąć skutków ubocznych.
fot. filickr com autor Dmitry Boyarin