Harmonogram doboru biżuterii ślubnej

biżuterii ślubnej

Trudno znaleźć kobietę, która nie lubi biżuterii. Sympatia ta wzmaga się, kiedy związana jest ona ze specjalną okazją. Nie da się ukryć, że jednym z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka jest ślub i w takim dniu każda przyszła mężatka chce wyglądać zniewalająco i posiadać oszałamiającą biżuterię.

Nie ogranicza się to tylko do pierścionka zaręczynowego czy obrączki, kobiety zakładają również naszyjniki, bransoletki, kolczyki. Oto przykładowy harmonogram, który pozwoli bezstresowo przygotować się do ślubu, jeżeli chodzi o aspekt zaopatrzenia w „błyskotki”.

Rok do ślubu
Nowoczesne pary mogą wspólnie wybrać się do jubilera, aby poszukać idealnego pierścionka zaręczynowego dla przyszłej mężatki. Pozwoli to uniknąć ewentualnego powrotu do sprzedawcy w celu wymiany pierścionka, kiedy ten nie przypadnie kobiecie do gustu.

8 miesięcy do uroczystości
To dobry czas na rozpoczęcie wstępnych poszukiwań odpowiedniej obrączki. Najlepiej wspólnie usiąść przed komputerem lub poprzeglądać magazyny i zastanowić się z drugą połówką nad stylem obrączki, który obu stronom przypada do gustu.

7 miesięcy do wesela
Warto udać się do jubilera w celu obejrzenia obrączek i ich zamówienia w przypadku znalezienia właściwych. Należy upewnić się, że rozmiar będzie odpowiedni, ponieważ różni jubilerzy mogą używać różnych systemów miar.

6 miesięcy do uroczystości
Jeśli kobieta wybrała już sukienkę, to może zacząć poszukiwania pasującej do niej biżuterii – naszyjników, bransoletek, itp. Trzeba mieć na uwadze, że muszą one być dopasowane także do butów, ozdób na włosy i pozostałych akcesoriów.

3 miesiące do ślubu
Należy sprawdzić, czy pierścionki cały czas idealnie pasują. W razie jakichś nieprawidłowości konieczne będzie dokonanie modyfikacji.

Tydzień do wesela
Pierścionek zaręczynowy powinien być już solidnie wypolerowany. Podobnie należy zrobić z pozostała biżuterią.

Dzień do uroczystości
Warto upewnić się, czy osoba odpowiedzialna za przechowywanie obrączek na pewno je posiada i właściwie zabezpieczyła.

Dzień przed ślubem
Można się podziwiać w cudownej biżuterii i z uśmiechem oraz pewnością siebie prezentować się wszystkich ślubnym gościom.

Po weselu
Należy odpowiednio zajmować się biżuterią, tak aby jak najdłużej służyła i zachwycała swoim urokiem. Raz na rok powinno polerować się srebro, a raz na 18 miesięcy złoto oraz platynę.

Luksusowa biżuteria