Jak wybrać odpowiednie buty na wesele?

buty na wesele

obuwie ślubneButy na wesele stanowią jeden z kluczowych elementów stroju panny młodej podczas ślubu. Dlatego też ich wybór stanowi oczko w głowie każdej przyszłej mężatki, a koncepcji zapewne jest tyle, ile panien młodych szykuje się do ślubu.

Nie ma potrzeby podążania za jakąś konkretną receptą, gdyż znaczenie odgrywa wiele zmiennych. Po pierwsze w butach ślubnych spędzi się trochę czasu i należy wziąć pod uwagę aspekt praktyczny. Jeśli ceremonia odbędzie się na plaży, to buty na obcasach nie okażą się trafnym wyborem, gdyż będą zapadały się w piasku i podczas sesji zdjęciowej największym wyzwaniem będzie utrzymanie równowagi. Coraz częściej kobiety kupują dwie, a nawet trzy pary butów. Pierwsze na ślub, kolejne na sesję zdjęciową, a trzecie do zabawy na weselu. Jakich butów byś nie zakupiła, to przed dniem ślubu trochę je rozchodź i upewnij się, że czujesz się w nich komfortowo.

Poza tym Twoje buty na wesele powinny pasować do sukni, ale nie oznacza to, że za bielą koniecznie musi iść biel. W zasadzie do białego koloru pasuje wszystko, tak więc nie musisz bać się eksperymentów nawet z jaskrawymi barwami. Miej na uwadze, że krótsze suknie generalnie wymagają butów na większym obcasie, aby proporcje zostały zachowane. Przed ceremonią przymierz cały komplet i sprawdź czy się nie potykasz oraz czy nie zahaczasz o materiał. Dopasowując suknię do butów zadbaj, aby ich styl był w miarę spójny. Suknia w stylu retro będzie się raczej gryzła ze świecącymi obcasami.

Daj sobie wystarczająco dużo czasu na wybór butów na wesele, aby nie dokonywać zakupu na ostatnią chwilę – szkoda nerwów i złości z powodu niesatysfakcjonującej decyzji. Jeżeli nie możesz zdecydować się pomiędzy dwiema parami obuwia, to nie zaszkodzi kupić obu. Jedne możesz założyć na ceremonię, a drugie na zabawę weselną. Co ważne, w przeciwieństwie do wielu innych elementów ślubnego stroju, będziesz mogła kupione buty jeszcze wielokrotnie nosić.

Więcej informacji na ten temat: Jak wybrać wygodne buty na wesele?