Portal ślubny , Portal Weselny , Ślub, Wesele, Panna Młoda, Pan młody, suknie ślubne, przyjęcie weselne

Życie bez miłości to czarodziejska latarnia bez światła. J. W. Goethe

Jak wybrać odpowiednie buty na wesele?

obuwie ślubneButy na wesele stanowią jeden z kluczowych elementów stroju panny młodej podczas ślubu. Dlatego też ich wybór stanowi oczko w głowie każdej przyszłej mężatki, a koncepcji zapewne jest tyle, ile panien młodych szykuje się do ślubu.

Nie ma potrzeby podążania za jakąś konkretną receptą, gdyż znaczenie odgrywa wiele zmiennych. Po pierwsze w butach ślubnych spędzi się trochę czasu i należy wziąć pod uwagę aspekt praktyczny. Jeśli ceremonia odbędzie się na plaży, to buty na obcasach nie okażą się trafnym wyborem, gdyż będą zapadały się w piasku i podczas sesji zdjęciowej największym wyzwaniem będzie utrzymanie równowagi. Coraz częściej kobiety kupują dwie, a nawet trzy pary butów. Pierwsze na ślub, kolejne na sesję zdjęciową, a trzecie do zabawy na weselu. Jakich butów byś nie zakupiła, to przed dniem ślubu trochę je rozchodź i upewnij się, że czujesz się w nich komfortowo.

Poza tym Twoje buty na wesele powinny pasować do sukni, ale nie oznacza to, że za bielą koniecznie musi iść biel. W zasadzie do białego koloru pasuje wszystko, tak więc nie musisz bać się eksperymentów nawet z jaskrawymi barwami. Miej na uwadze, że krótsze suknie generalnie wymagają butów na większym obcasie, aby proporcje zostały zachowane. Przed ceremonią przymierz cały komplet i sprawdź czy się nie potykasz oraz czy nie zahaczasz o materiał. Dopasowując suknię do butów zadbaj, aby ich styl był w miarę spójny. Suknia w stylu retro będzie się raczej gryzła ze świecącymi obcasami.

Daj sobie wystarczająco dużo czasu na wybór butów na wesele, aby nie dokonywać zakupu na ostatnią chwilę – szkoda nerwów i złości z powodu niesatysfakcjonującej decyzji. Jeżeli nie możesz zdecydować się pomiędzy dwiema parami obuwia, to nie zaszkodzi kupić obu. Jedne możesz założyć na ceremonię, a drugie na zabawę weselną. Co ważne, w przeciwieństwie do wielu innych elementów ślubnego stroju, będziesz mogła kupione buty jeszcze wielokrotnie nosić.

Więcej informacji na ten temat: Jak wybrać wygodne buty na wesele?