Wesele jesienią lub zimą

Czy sezon weselny musi ograniczać się do miesięcy letnich? Ślub zimą to niewątpliwie odważna, ale jakże nietuzinkowa decyzja. Nawet w bardzo chłodne dni można zorganizować ślub w dowolnym miejscu – nawet w plenerze. Z pomocą przychodzi nowoczesna technologia. Sprawdź jaka 🙂

Pomimo ogromnych zmian społecznych i obyczajowych, plany na ślub i wesele nadal pobudzają wyobraźnię i zachęcają do snucia marzeń, podobnie jak to bywało sto czy dwieście lat temu. Ślub to wciąż wielkie wydarzenie, a przygotowania oferty dla najbardziej wymagających może zająć nawet kilka lat. Obecnie pary coraz częściej decydują się na śluby i wesela w plenerze co otwiera nową, ciekawą alternatywę dla tradycyjnych domów i sal weselnych.

Tradycyjny sezon weselny ogranicza się do miesięcy letnich z oczywistych względów pogodowych. Jednak coraz więcej par pragnie podkreślić swoją oryginalność i o ile szanują powagę wydarzenia, pragną przeżyć ten dzień na własnych zasadach. Ślub zimą to niewątpliwie odważna, ale jakże nietuzinkowa decyzja.

Nie oszukujmy się, niewiele osób zdecyduje się na tak odważny krok. Większość, na zasadzie owczego pędu, wybierze tradycyjny, letni termin, w miesiącu z literą 'R’… Wiąże się to z długim oczekiwaniem na salę, niejednokrotnie, koniecznością rezerwacji z kilkuletnim wyprzedzeniem, nie wspominając o trudnościach w zarezerwowaniu dobrego fotografa, kamerzysty, fryzjera czy makijażystki…

Rozwiązaniem tych wszystkich problemów, może być ślub jesienią czy zimą. Wszak wrzesień, październik, grudzień i marzec także mają w sobie 'R’ na szczęście!

Właściciele sal i domów weselnych, restauracji oraz firm wynajmujących duże namioty na imprezy plenerowe, zapewne odrzucą marzenia o romantycznym, oryginalnym weselu zimową porą, racjonalnie wskazując horrendalne koszty ogrzewania dużych, wysokich sal weselnych.

Komfortowy Ślub Zimą

Całoroczna organizacja wesel w komfortowych warunkach, to szansa na podwojenie zysków dla osób z branży organizacji wesel i innych, dużych imprez okolicznościowych. Jednak najpierw należy rozwiązać problem ogrzewania dużych, wysokich pomieszczeń, aby goście odczuwali dreszcze z emocji, a nie z zimna!

Ogrzewanie przestronnych sal czy namiotów wynajmowanych na wesela to nie lada wyzwanie. Tradycyjne formy ogrzewania wykorzystujące gaz, olej opałowy a nawet ekogroszek, nie będą dobrym rozwiązaniem. Taki system ogrzewa przede wszystkim powietrze wypełniające pomieszczenie i rzeczywiście goście odczują ciepło, jeżeli ogrzewanie zostało uruchomione przynajmniej na kilka dni przed przyjęciem! Dla właściciela obiektu może się to równać z utratą pokaźnej części zysku z całej imprezy.

Rozważając organizację niebanalnego wesela, należy sięgnąć po niebanalne rozwiązanie, na przykład wykorzystanie promienników podczerwieni.

Ogrzewanie na podczerwień – jak to działa?

Promienniki podczerwieni ogrzewają ludzi i obiekty znajdujące się w ich zasięgu i osiągają pełną wydajność sekundy po ich uruchomieniu. Taki sposób ogrzewania zapobiega cyrkulacji powietrza i unoszenia się ciepłego powietrza ku górze, co oznacza ogromne oszczędności.

Promienniki mogą być zainstalowane na ścianach, sufitach wbudowane w podłogę. Na rynku można znaleźć modele wolnostojące, które można łatwo przenosić. Wiele z nich nadaje się do użytku zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, dodatkowo są odporne na niekorzystną pogodę.

Wesela jesienią i zimą? Komfortowe sale, namioty weselne, przyjemne chwile na tarasach ogrodowych i werandach. Rozwiązanie kwestii ogrzewania otwiera możliwości na prawdziwie niezapomniane, oryginalne wesela, o których goście będą długo opowiadać, nie wspominając o dzieleniu się zdjęciami z takich imprez na mediach społecznościowych.

Gdzie kupić takie promienniki? Polecamy sklep.enerzon.pl, w którym specjaliści za darmo doradzą w wyborze najlepszego modelu.