Jak napisać przemówienie ojca panny młodej?

przemowienie

Przygotowaliśmy zestaw porad, dzięki którym ojciec panny młodej uniknie kardynalnych błędów związanych z przemówieniem.

Tradycyjnie, ojciec panny młodej jest pierwszą osobą, która wygłasza przemówienie podczas weselnego przyjęcia. Coraz częściej przemówienie ojca panny młodej, w odróżnieniu od przemówień pana młodego i jego świadka, jest postrzegane raczej jako zbędne, a nie warte uwagi i emocjonujące. Jednakże, z małą pomocą ojciec panny młodej może przygotować i wygłosić przemówienie, które stanie się wyjątkowym momentem ceremonii ślubnej, który na długo pozostanie w pamięci zgromadzonych.

Co powinno się znaleźć w przemowie?

Jeżeli chcesz, żeby twoje wystąpienie było krótkie i zostało pozytywnie odebrane przez gości, albo żeby rzeczywiście było dobrym wspomnieniem z wesela, pamiętaj o odpowiedniej konstrukcji i kilku elementach, o których mowa niżej.

Powitanie

Na wstępie oficjalnie przywitaj gości i podziękuj im za przybycie. Wspomnij szczególnie o mamie panny młodej i rodzicach pana młodego.

Córka

W przemówieniu ojca panny młodej nie może zabraknąć wspominki o córce – może to być zabawna anegdota z jej dzieciństwa. Można też wyrazić swoją dumę z tego, jaką stała się kobietą.

Zięć

Przemówienie podczas weselnego przyjęcia to odpowiedni moment na oficjalne przyjęcie zięcia w poczet członków rodziny. Można wspomnieć o pierwszym wrażeniu, jakie zrobił na ojcu panny młodej, albo o momencie, w którym ojciec panny młodej był szczególnie szczęśliwy z tego, że związał się z jego córką.

Mądre przesłanie

W przemówieniu ojca panny młodej może znaleźć się rada, jak przetrwać w małżeństwie, jak je pielęgnować i stworzyć szczęśliwą rodzinę. Zamiast tego można też rzucić jakiś żart o żonie, ślubie, albo ogólnie – o życiu, byleby nie był za długi.

Toast

Na zakończenie poproś wszystkich o powstanie i wznieś toast, życząc młodej parze wszystkiego, co najlepsze.